Facebook

Twitter

Google+

Pinterest

MySpace

StumbleUpon

Delicious

Twarde drewno

Twarde drewno brzozoweTwarde drewno to m.in. buk, dąb i brzoza. Takie drewno ma bardzo gęstą i zwartą budowę. Meble wykonywane z tych gatunków drewna są dość odporne na uszkodzenia. Bardzo ciężko takie meble zarysować lub spowodować wgłębienie. Są też wytrzymałe na duże obciążenia mechaniczne. Minusem twardych gatunków drewna jest trudność obróbki a w efekcie wyższa cena mebli w porównaniu z najbardziej popularnymi meblami sosnowymi.

Miękkie drewno

Miękkie drewno sosnoweMiękkie drewno to np. sosna lub świerk. Meble świerkowe są bardzo rzadkie na polskim rynku. Zdecydowanie popularniejsze są meble sosnowe. Sosna jest bardzo miękkim gatunkiem drewna, przez co niezbyt odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Bardzo łatwo odkształcić powierzchnię mebli sosnowych działając na nią nawet niezbyt dużą siłą. Należy zwracać szczególną uwagę na występowanie sęków w miejscach mocno obciążonych. Może to doprowadzić do pęknięcia całej płaszczyzny deski.

Strona głównaKrólestwo perfekcyjnej pani domu

Królestwo perfekcyjnej pani domu

Kuchnia Wiele osób dąży do perfekcji w różnych dziedzinach życia: w sporcie, w biznesie, nawet w szkole czy w domu. Jedni obierają sobie to za jedyny, najważniejszy cel życiowy, do którego są w stanie dążyć po trupach, inni zwyczajnie lubią mieć wszystko na swoim miejscu, wliczając w to nie tylko poukładane na półce książki, ale również poukładane życie. Jednak w niektórych kwestiach większość z nas będzie zgodna: lepiej mieć w domu porządek niż bałagan – łatwiej się odnaleźć, nie trzeba spędzać połowy poranka na szukaniu kluczy, a także przekopywać się przez sterty brudnych ubrań w poszukiwaniu czegoś czystego. Każda kobieta może być perfekcyjną panią domu – jeśli tylko zechce. Stereotypy typu kobiety jako kury domowej czy ten, który mówi o kuchni jako miejscu przeznaczonym dla kobiety, są mocno krzywdzące dla naszych ukochanych żon, matek, dziewczyn czy sióstr. Niemniej jednak, kobiety doskonale radzą sobie z nieładem panującym w domu. W mig potrafią przywrócić go do stanu perfekcyjnego.

Wrogowie publiczni

Jednym z największych problemów każdego domostwa jest kurz – szczególnie mocno odczuwają to osoby cierpiące na alergię. Można biegać codziennie i przecierać meble, by pozbyć się nieproszonego gościa. Można także rozprawić się z nim – może nie permanentnie, ale przynajmniej na jakiś czas – przy pomocy środków chemicznych (aerozole, mleczka). Decydując się na ich użycie pamiętajmy, by dobrać je do powierzchni, na której będą użyte oraz o tym, by nie nakładać ich bezpośrednio na meble, tylko na ścierkę, a nią delikatnie przecierać wymagające tego miejsca.

Problematyczne bywa przechowywanie wszelkiej maści drobiazgów, które lubią zaburzać porządek. Na szczęście można w kreatywny sposób poradzić sobie z tym problemem, a przy okazji zyskać dodatkową przestrzeń. Zwykle przechowujemy drobne przedmioty w szufladach lub na półkach. Zamiast zajmować przestrzeń w poziomie, zróbmy to w pionie: w miarę możliwości możemy zagospodarować przestrzeń nad meblami, zawieszając dodatkowe półki (nic nie stoi na przeszkodzie by wykonać je własnoręcznie, zyskają dzięki temu uroku i będą dodatkową ozdobą). Świetnym sposobem są organizery, które zawieszamy po wewnętrznej stronie drzwiczek od szafki – nie są widoczne dla osób postronnych, a pozwalają na przechowanie sporej ilości przedmiotów.

Nie samym sprzątaniem żyje człowiek

W lokum perfekcyjnej pani domu nie chodzi tylko o dbanie o porządek. Oczywiście to kwestia istotna, ale nie tylko kobieta powinna o niego dbać, ale każdy z domowników. Dla perfekcji w każdym calu, ważna jest, może nawet najważniejsza, aranżacja wnętrza. Styl, w którym urządzamy dom wiele mówi o guście właścicieli. Dlatego też powinno się go wybierać z głową, decyzję podjąć po dokładnym przeanalizowaniu, a nie pod wpływem impulsu i emocji. Mimo że aranżację wnętrza możemy w każdej chwili zmienić, wiąże się to ze znacznymi kosztami. W grę wchodzi wymiana mebli, zmiana kolorów ścian, zakup nowych dodatków, a w ekstremalnych przypadkach zmiana położenia, a nawet wyburzenie, ścianek działowych. Dobrym pomysłem jest zakup kolekcji mebli – niekoniecznie w markecie meblowym, ale bezpośrednio u producenta. Można pokusić się również o indywidualne zamówienie mebli – zostaną one wykonane na wymiar i będą dokładnie takie, jak być powinny. Całość aranżacji musi do siebie pasować, meble muszą współgrać z kolorami ścian i dodatkami, powinny się wzajemnie uzupełniać i tworzyć jakby jeden organizm. Ważne również, by kierować się swoim gustem, a nie panującymi trendami – moda przychodzi i odchodzi, a nasze gusta ulegają zdecydowanie wolniejszym przemianom.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

LogowanieKolekcja Rodan

Meble Rodan wykonywane są z drewna brzozowego. To bardzo nowoczesne i ekskluzywne meble zdobywające coraz większą popularność. Niestety wciąż dość drogie.

Nagrody M&K Koło foam
Producent kolekcji Rodan posiada odpowiednie patenty dzięki czemu nikt inny nie może produkować tej kolekcji. Meble wykonywane są ręcznie co z kolei gwarantuje, że jest to produkt wyjątkowy i dość rzadki na rynku mebli drewnianych.

Kolekcja Rodan

Kto jest online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Lakiery i woski

Lakiery do drewna
Dobór odpowiedniego lakieru lub wosku do zabezpieczenia mebli nie jest rzeczą łatwą. Obecnie bardzo popularne lakierobejce gwarantują wysoki poziom ochrony powierzchni mebli przed wilgocią i uszkodzeniami. Wosk lub olejowosk chroni drewno w mniejszym stopniu ale bardziej odsłania i uwydatnia słoje oraz naturalny wygląd drewna.

Meble dwukolorowe

Easy to startObecnie coraz większą popularność zdobywają meble barwione w dwóch kolorach. Szczególnie na uwagę zasługują meble woskowane na biało, natomiast blat i nóżki są barwione w ciemniejszym i bardziej kontrastowym kolorze.

Meble strukturyzowane

Docs / SupportStrukturyzowanie mebli to proces żłobienia i tworzenia rowków w miękkim drewnie sosnowym. Bardzo trudno uzyskać podobne efekty w drewnie twardym. Powierzchnia mebli staje się nierówna ale całość daje bardzo przyjemne rezultaty. Meble ciekawie się prezentują i przypominają dawne meble rustykalne.

Białe meble

Native RTL SupportJeżeli chodzi o kolor biały, meble mogą być woskowane lub lakierowane. Lakier biały to lakier kryjący, który zupełnie przykrywa słoje drewna. Wosk lub olejowosk pozostawia widoczną strukturę drewna i jest bardzo popularny w połączeniu z procesem strukturyzacji.

meblebukowe24.pl Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.