Facebook

Twitter

Google+

Pinterest

MySpace

StumbleUpon

Delicious

Twarde drewno

Twarde drewno brzozoweTwarde drewno to m.in. buk, dąb i brzoza. Takie drewno ma bardzo gęstą i zwartą budowę. Meble wykonywane z tych gatunków drewna są dość odporne na uszkodzenia. Bardzo ciężko takie meble zarysować lub spowodować wgłębienie. Są też wytrzymałe na duże obciążenia mechaniczne. Minusem twardych gatunków drewna jest trudność obróbki a w efekcie wyższa cena mebli w porównaniu z najbardziej popularnymi meblami sosnowymi.

Miękkie drewno

Miękkie drewno sosnoweMiękkie drewno to np. sosna lub świerk. Meble świerkowe są bardzo rzadkie na polskim rynku. Zdecydowanie popularniejsze są meble sosnowe. Sosna jest bardzo miękkim gatunkiem drewna, przez co niezbyt odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Bardzo łatwo odkształcić powierzchnię mebli sosnowych działając na nią nawet niezbyt dużą siłą. Należy zwracać szczególną uwagę na występowanie sęków w miejscach mocno obciążonych. Może to doprowadzić do pęknięcia całej płaszczyzny deski.

Strona głównaWarto z nami umeblować dom

Warto z nami umeblować dom

Meble drewniane

Każda kobieta marzy o idealnym domu, na którego składać miałaby się idealna rodzina, idealna praca, idealne mieszkanie i jego idealne wyposażenie meblowe. O pierwsze trzy składniki każda kobieta będzie musiała postarać się sama, ale możemy pomóc przy ostatniej części – meblach. Oferowane meble nie są pierwszymi lepszymi z brzegu – to produkty wykonane z precyzją, dbałością o szczegóły, przez wykształconych fachowców z bogatym zapleczem maszynowym. Bardzo ważny jest fakt, że są tworzone przez firmę z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem. Atrakcyjne cenowo, wytrzymałe, praktyczne i piękne – takie są idealne meble drewniane, do idealnego domu!

            Cechy charakterystyczne drewna

Dlaczego warto skorzystać akurat z tej oferty? To bardzo proste. Po pierwsze, oferowane produkty są meblami wykonanymi z drewna. Dzięki temu są one niezwykle wytrzymałe i odporne na czynniki mechaniczne. Na plus zaliczyć możemy także różnorodność drewna, z którego możemy wykonać meble. Kolejnym faktem, przemawiającym za zakupem jest naturalność drewna – jest ono materiałem antystatycznym (nie przyciąga kurzu), przez co doskonale pasuje do pomieszczeń, z których korzystają alergicy. Przez swoją naturalność jest nieszkodliwe i wprowadza do domu spokój i świeży powiew natury. Drewno jest także ekologiczne, pochodzi bowiem z odnawialnego źródła. Przedstawione zostały dopiero naturalne zalety drewna. Wytworzone meble posiadają ich jeszcze więcej! 

            Zalety naszych mebli drewnianych

Co wyróżnia nas na rynku stolarskim i meblarskim? Powszechnie wiadomo, że tereny południa Polski obfitują w różnorakie zakłady stolarskie – mniejsze i większe, lepsze i gorsze. Dlaczego potencjalny kontrahent powinien wybrać akurat tę, a nie inną firmę? Zacznę od samego początku: Made of Wood Group jest firmą z wieloletnią tradycją rodzinną, posiadającą doświadczenie w branży, które konieczne jest do profesjonalnego traktowania zarówno procesu produkcji, jak i klientów. Dokładane są wszelkie starania, by dostarczane produkty były maksymalnie najwyższej jakości, ale nie znaczy to, że spoczywa się na laurach i nie dąży do rozwijania i ciągłego ulepszania. Jest zupełnie odwrotnie – Made of Wood Group to przedsiębiorstwo, które cechuje dynamiczny rozwój i pragnienie doskonalenia w każdym calu. Oprócz profesjonalnego podejścia do produkcji, firma ta zapewnia usługi dodatkowe, takie jak transport czy montaż. Brak odpowiedniego pojazdu do przewiezienia zakupu nie jest już problemem – meble dostarczane są pod wskazany adres. Kolejną zaletą jest szeroki wybór dostępnych mebli – nie tylko jeśli chodzi o ich przeznaczenie, ale także różnorodność unikatowych i pięknych wzorów. Każdy klient ma także możliwość wyboru koloru z szerokiej palety barw – dzięki temu meble bez problemu dopasuje się do pomieszczenia, w którym się pojawią. Realizacja indywidualnych pomysłów klientów co do projektu kuchni jest prawdziwą przyjemnością. Przyjemność i zadowolenie jest obustronne, ponieważ klient widząc, że to co stworzył przy pomocy ołówka i metra na kartkach papieru, zostało przeniesione do świata rzeczywistego i już niedługo zagospodaruje przestrzeń kuchenną w swoim własnym domu, mimowolnie sprowadza uśmiech na własną twarz. Meble drewniane wprowadzają do mieszkania unikatową atmosferę, dodają elegancji i podkreślają gust właścicieli. Warto pamiętać o tym, że drewno jest bardzo uniwersalnym materiałem – dzięki temu bez trudu wpasowuje się zarówno w pomieszczenia urządzone w stylu klasycznym, jak i te bardziej nowoczesne. Na koniec chciałbym przypomnieć, że firma Made of Wood Group jest producentem, a nie pośrednikiem – dzięki temu klient zyskuje atrakcyjną cenę i duży wybór doskonałych mebli drewnianych.


Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.meblebrzozowe.pl

LogowanieKolekcja Rodan

Meble Rodan wykonywane są z drewna brzozowego. To bardzo nowoczesne i ekskluzywne meble zdobywające coraz większą popularność. Niestety wciąż dość drogie.

Nagrody M&K Koło foam
Producent kolekcji Rodan posiada odpowiednie patenty dzięki czemu nikt inny nie może produkować tej kolekcji. Meble wykonywane są ręcznie co z kolei gwarantuje, że jest to produkt wyjątkowy i dość rzadki na rynku mebli drewnianych.

Kolekcja Rodan

Kto jest online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Lakiery i woski

Lakiery do drewna
Dobór odpowiedniego lakieru lub wosku do zabezpieczenia mebli nie jest rzeczą łatwą. Obecnie bardzo popularne lakierobejce gwarantują wysoki poziom ochrony powierzchni mebli przed wilgocią i uszkodzeniami. Wosk lub olejowosk chroni drewno w mniejszym stopniu ale bardziej odsłania i uwydatnia słoje oraz naturalny wygląd drewna.

Meble dwukolorowe

Easy to startObecnie coraz większą popularność zdobywają meble barwione w dwóch kolorach. Szczególnie na uwagę zasługują meble woskowane na biało, natomiast blat i nóżki są barwione w ciemniejszym i bardziej kontrastowym kolorze.

Meble strukturyzowane

Docs / SupportStrukturyzowanie mebli to proces żłobienia i tworzenia rowków w miękkim drewnie sosnowym. Bardzo trudno uzyskać podobne efekty w drewnie twardym. Powierzchnia mebli staje się nierówna ale całość daje bardzo przyjemne rezultaty. Meble ciekawie się prezentują i przypominają dawne meble rustykalne.

Białe meble

Native RTL SupportJeżeli chodzi o kolor biały, meble mogą być woskowane lub lakierowane. Lakier biały to lakier kryjący, który zupełnie przykrywa słoje drewna. Wosk lub olejowosk pozostawia widoczną strukturę drewna i jest bardzo popularny w połączeniu z procesem strukturyzacji.

meblebukowe24.pl Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.