Facebook

Twitter

Google+

Pinterest

MySpace

StumbleUpon

Delicious

Twarde drewno

Twarde drewno brzozoweTwarde drewno to m.in. buk, dąb i brzoza. Takie drewno ma bardzo gęstą i zwartą budowę. Meble wykonywane z tych gatunków drewna są dość odporne na uszkodzenia. Bardzo ciężko takie meble zarysować lub spowodować wgłębienie. Są też wytrzymałe na duże obciążenia mechaniczne. Minusem twardych gatunków drewna jest trudność obróbki a w efekcie wyższa cena mebli w porównaniu z najbardziej popularnymi meblami sosnowymi.

Miękkie drewno

Miękkie drewno sosnoweMiękkie drewno to np. sosna lub świerk. Meble świerkowe są bardzo rzadkie na polskim rynku. Zdecydowanie popularniejsze są meble sosnowe. Sosna jest bardzo miękkim gatunkiem drewna, przez co niezbyt odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Bardzo łatwo odkształcić powierzchnię mebli sosnowych działając na nią nawet niezbyt dużą siłą. Należy zwracać szczególną uwagę na występowanie sęków w miejscach mocno obciążonych. Może to doprowadzić do pęknięcia całej płaszczyzny deski.

Strona głównaMeble drewniane gwarancją najwyższej jakości

Meble drewniane gwarancją najwyższej jakości

 Meble drewniane

Decydując się na jakikolwiek zakup, zawsze chcielibyśmy, by produkt, którym jesteśmy zainteresowani był jak najlepszej jakości. Dzieje się tak, ponieważ nie chcemy być zmuszeni do szybkiego wymieniania danej rzeczy na nowy egzemplarz, co zwykle obarczone jest dodatkowymi kosztami. Zakup mebli jest poważną, długoterminową inwestycją.
W końcu nie kupuje się ich na miesiąc lub dwa – chcemy, żeby służyły nam jak najdłużej, żeby nie ulegały uszkodzeniom, a do tego zawsze ładnie wyglądały. Zakup takich mebli byłby idealnym rozwiązaniem i wiele osób może twierdzić, że nie jest realny. Na szczęście mylą się. Pora bliżej przyjrzeć się meblom drewnianym, które zapewnią wszystkie wymienione wyżej zalety, co więcej, to zaledwie ułamek z nich.

Meble drewniane cieszą się dużą – rosnącą – popularnością w naszym kraju. Duży wpływ na ten stan ma duża lesistość Polski, co przekłada się na obfitą ilość możliwego do pozyskania surowca, który ponadto jest odnawialny. Jednak to nie ilość jest najważniejsza, ale jakość. Gdy te dwie cechy idą ze sobą w parze, wtedy jesteśmy świadkami perfekcyjnego stanu rzeczy. Zainteresowanie drewnianymi meblami jest zakorzenione w naszej, ludzkiej mentalności od wieków, właściwie od momentu, gdy zrozumieliśmy, że w jaki sposób można je wykorzystać i obrabiać. Ma to również związek z jego pochodzeniem – prosto z łona natury. Dzięki swojej naturalności wprowadza do wnętrz powiew świeżości i pozwala na obcowanie z przyrodą nawet w wielkim, zatłoczonym mieście, w którym zdecydowanie brakuje zieleni. Należy wspomnieć o walorach prozdrowotnych – drewno jest naturalnym surowcem, dlatego nie jest szkodliwe dla zdrowia, ma także właściwości antystatyczne, co z pewnością przyniesie ulgę osobom zmagającym się z alergią.

Wyżej wymienione cechy są niewątpliwie bardzo istotne i przemawiają na korzyść drewnianych mebli. Jednak najważniejsza jest jakość. To dla niej warto dopłacić kilka złotych, a później przez wiele lat mieć spokój z meblowymi zakupami. Drewno, które przeznaczane jest na wyrób mebli jest zawsze starannie selekcjonowane i przechodzi kontrole jakościowe. Już sam fakt niedopuszczania do produkcji mebli każdego ściętego drzewa przemawia za rozsądnym dysponowaniem dostępnym surowcem i dbaniem o potencjalnego nabywcę. Meble drewniane zachwycają swoją trwałością i wytrzymałością. Odpowiednio pielęgnowane przetrwają wiele, wiele lat, służąc z taką samą gracją jak tuż po zakupie. Warto wspomnieć, że pielęgnacja mebli drewnianych nie wymaga ani dużych nakładów finansowych, ani czasowych – za to efekt jest należyty. Nie da się przejść obojętnie obok naturalnych mebli z drewna – potrafią one poruszyć nawet najtwardsze serce, wszystko za sprawą niepowtarzalnej faktury słojów, a także bajecznego zapachu.

Na rynku funkcjonuje wiele małych i dużych firm, które zajmują się produkcją mebli drewnianych. Ważne jest, by dobrze wybrać producenta, bo nie każdy oferuje jednakową jakość. Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu sosnowych i brzozowych mebli drewnianych. Charakteryzuje nas wieloletnie doświadczenie w branży oraz to, że jesteśmy rodzinną marką z tradycjami. Przy produkcji naszych mebli pracują jedynie wykwalifikowani specjaliści, wykorzystujemy najnowsze technologie i nowoczesny sprzęt – wszystko to w celu zagwarantowania klientowi mebli najwyższej jakości. Najważniejsze jest zadowolenie kontrahenta, a jest ono możliwe do uzyskania jedynie wtedy, gdy dostarczony zostanie produkt perfekcyjny, bez wad, niedoróbek, produkt, który jest piękny, funkcjonalny i trwały, produkt najwyższej, światowej jakości – mebel, który został stworzony przez naszą pracę połączoną z pasją.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl

Logowanie



Kolekcja Rodan

Meble Rodan wykonywane są z drewna brzozowego. To bardzo nowoczesne i ekskluzywne meble zdobywające coraz większą popularność. Niestety wciąż dość drogie.

Nagrody M&K Koło foam
Producent kolekcji Rodan posiada odpowiednie patenty dzięki czemu nikt inny nie może produkować tej kolekcji. Meble wykonywane są ręcznie co z kolei gwarantuje, że jest to produkt wyjątkowy i dość rzadki na rynku mebli drewnianych.

Kolekcja Rodan

Kto jest online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Lakiery i woski

Lakiery do drewna
Dobór odpowiedniego lakieru lub wosku do zabezpieczenia mebli nie jest rzeczą łatwą. Obecnie bardzo popularne lakierobejce gwarantują wysoki poziom ochrony powierzchni mebli przed wilgocią i uszkodzeniami. Wosk lub olejowosk chroni drewno w mniejszym stopniu ale bardziej odsłania i uwydatnia słoje oraz naturalny wygląd drewna.

Meble dwukolorowe

Easy to startObecnie coraz większą popularność zdobywają meble barwione w dwóch kolorach. Szczególnie na uwagę zasługują meble woskowane na biało, natomiast blat i nóżki są barwione w ciemniejszym i bardziej kontrastowym kolorze.

Meble strukturyzowane

Docs / SupportStrukturyzowanie mebli to proces żłobienia i tworzenia rowków w miękkim drewnie sosnowym. Bardzo trudno uzyskać podobne efekty w drewnie twardym. Powierzchnia mebli staje się nierówna ale całość daje bardzo przyjemne rezultaty. Meble ciekawie się prezentują i przypominają dawne meble rustykalne.

Białe meble

Native RTL SupportJeżeli chodzi o kolor biały, meble mogą być woskowane lub lakierowane. Lakier biały to lakier kryjący, który zupełnie przykrywa słoje drewna. Wosk lub olejowosk pozostawia widoczną strukturę drewna i jest bardzo popularny w połączeniu z procesem strukturyzacji.

meblebukowe24.pl Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.