Facebook

Twitter

Google+

Pinterest

MySpace

StumbleUpon

Delicious

Twarde drewno

Twarde drewno brzozoweTwarde drewno to m.in. buk, dąb i brzoza. Takie drewno ma bardzo gęstą i zwartą budowę. Meble wykonywane z tych gatunków drewna są dość odporne na uszkodzenia. Bardzo ciężko takie meble zarysować lub spowodować wgłębienie. Są też wytrzymałe na duże obciążenia mechaniczne. Minusem twardych gatunków drewna jest trudność obróbki a w efekcie wyższa cena mebli w porównaniu z najbardziej popularnymi meblami sosnowymi.

Miękkie drewno

Miękkie drewno sosnoweMiękkie drewno to np. sosna lub świerk. Meble świerkowe są bardzo rzadkie na polskim rynku. Zdecydowanie popularniejsze są meble sosnowe. Sosna jest bardzo miękkim gatunkiem drewna, przez co niezbyt odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Bardzo łatwo odkształcić powierzchnię mebli sosnowych działając na nią nawet niezbyt dużą siłą. Należy zwracać szczególną uwagę na występowanie sęków w miejscach mocno obciążonych. Może to doprowadzić do pęknięcia całej płaszczyzny deski.

Strona głównaZ jakiego drewna wybrać meble dla siebie?

Z jakiego drewna wybrać meble dla siebie?

Meble drewniane W Polsce żyje prawie 38,5 mln osób. Oznacza to, że mamy do czynienia z taką samą liczbą osobowości i gustów, ponieważ każdy człowiek jest oryginalny i wyjątkowy. Kupując różnorakie przedmioty zawsze dobieramy je tak, by się nam podobały. Czym się kierujemy? Jakie jest główne kryterium? Wygląd produktu? Jego jakość? Cena? Producent? A może nasza osobowość? Zastanawiając się nad zakupem nowych mebli warto bliżej przyjrzeć się meblom drewnianym. Czy w tym przypadku nie ma dylematu zakupowego? Jest, ale mniejszy niż mogłoby się wydawać. Dlaczego meble drewniane, a nie meble z płyty? Który rodzaj drewna wybrać? Na te pytania postaram odpowiedzieć się w dalszej części artykułu.

Finansowy busz

Decydując się na zakup w Internecie lub lokalnym sklepie, w dużej mierze zależy nam na wybraniu produktu trwałego i wysokiej jakości, ale przy tym z ceną, która nie przyprawia o zawrót głowy. Innymi słowy – szukamy kompromisu cenowo-jakościowego. Meble drewniane są zakupem na wiele lat, a przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwają ich wielokrotność. Gorszym zamiennikiem mebli drewnianych są meble z płyt wiórowych oraz płyt MDF. Charakteryzują się przede wszystkim mniejszą trwałością i wytrzymałością. Drewno jest bezkonkurencyjne pod tymi względami. W tym świecie, w którym ludzie są tak bardzo zabiegani, istotna jest każda minuta. Dlatego nie warto trwonić czasu na jeżdżenie po kolejnych marketach meblowych, wykorzystując cenny czas i szarpiąc sobie nerwy, gdy w n-tym markecie nie ma tego czego szukamy. Czy nie prościej byłoby udać się prosto do producenta mebli drewnianych lub po prostu się z nim skontaktować? Prościej. I oszczędniej! Nie tylko pod względem czasowym, ale także finansowym – kupując bezpośrednio od producenta omija się pośredników, dzięki czemu płacimy mniej, a pieniądze zostają
w naszych portfelach.

Leśne złoto

Niezależnie od tego jakie cechy zewnętrzne i wewnętrzne nas charakteryzują, niezależnie od tego jaki mamy gust, meble drewniane zawsze są świetnym wyborem. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest wprost banalnie prosta. Drewno jest naturalnym surowcem, a do tego bardzo uniwersalnym – wpasuje się w każdy wystrój mieszkania, zarówno skromnego, urządzonego w stylu klasycznym, jak i dużego i nowoczesnego. Jeśli już zdecydujemy się na zakup mebli drewnianych, to pozostaje tylko kwestia wyboru rodzaju drewna, z którego chcielibyśmy otrzymać nasze meble. Najlepszym wyborem będzie drewno sosnowe. Posiada szereg zalet, dzięki którym staje się idealnym kandydatem do zagoszczenia w naszym domu. Łączy w sobie estetyczny wygląd, łatwość impregnowania oraz barwienia i dobre właściwości mechaniczne i fizyczne. Istotny jest także fakt, że sosna jest najczęściej występującym gatunkiem drzewa w Polsce. Dzięki doskonałej dostępności jest niezwykle atrakcyjna cenowo. Inne gatunki drewna, szczególnie te, które importuje się z krajów o innych warunkach klimatycznych mogą dziwnie zachowywać się na naszej szerokości geograficznej. Nie warto więc ryzykować, lepiej zaopatrzyć się w polski skarb, który rośnie na wyciągnięcie ręki. Bardzo ważna jest podatność drewna sosnowego na obróbkę mechaniczną. Dzięki temu można stworzyć nie tylko proste, klasyczne w swoim wyglądzie meble, ale także te bardziej fantazyjne i oryginalne. Każdy klient na pewno znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od wyboru stylu i wyglądu, meble sosnowe będą ozdobą naszego domu. Atrakcyjne cenowo, trwałe, wytrzymałe, estetycznie wyglądające i polskie – takie właśnie są meble sosnowe! Idealny wybór, niezależnie od gustu.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.meblebrzozowe.pl

LogowanieKolekcja Rodan

Meble Rodan wykonywane są z drewna brzozowego. To bardzo nowoczesne i ekskluzywne meble zdobywające coraz większą popularność. Niestety wciąż dość drogie.

Nagrody M&K Koło foam
Producent kolekcji Rodan posiada odpowiednie patenty dzięki czemu nikt inny nie może produkować tej kolekcji. Meble wykonywane są ręcznie co z kolei gwarantuje, że jest to produkt wyjątkowy i dość rzadki na rynku mebli drewnianych.

Kolekcja Rodan

Kto jest online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Lakiery i woski

Lakiery do drewna
Dobór odpowiedniego lakieru lub wosku do zabezpieczenia mebli nie jest rzeczą łatwą. Obecnie bardzo popularne lakierobejce gwarantują wysoki poziom ochrony powierzchni mebli przed wilgocią i uszkodzeniami. Wosk lub olejowosk chroni drewno w mniejszym stopniu ale bardziej odsłania i uwydatnia słoje oraz naturalny wygląd drewna.

Meble dwukolorowe

Easy to startObecnie coraz większą popularność zdobywają meble barwione w dwóch kolorach. Szczególnie na uwagę zasługują meble woskowane na biało, natomiast blat i nóżki są barwione w ciemniejszym i bardziej kontrastowym kolorze.

Meble strukturyzowane

Docs / SupportStrukturyzowanie mebli to proces żłobienia i tworzenia rowków w miękkim drewnie sosnowym. Bardzo trudno uzyskać podobne efekty w drewnie twardym. Powierzchnia mebli staje się nierówna ale całość daje bardzo przyjemne rezultaty. Meble ciekawie się prezentują i przypominają dawne meble rustykalne.

Białe meble

Native RTL SupportJeżeli chodzi o kolor biały, meble mogą być woskowane lub lakierowane. Lakier biały to lakier kryjący, który zupełnie przykrywa słoje drewna. Wosk lub olejowosk pozostawia widoczną strukturę drewna i jest bardzo popularny w połączeniu z procesem strukturyzacji.

meblebukowe24.pl Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.